|
Detailinformationen |
|||
| Bewertungsstrom: | 30a | Nennspannung: | 600V |
|---|---|---|---|
| Größe der Sicherung: | 10x38mm | Hauptwohnung: | Bakelit |
| Wasserdichtes Gehäuse: | Silikon | Endmaterial: | Kupfer aus Dose |
| Drahtmesser: | 1/0-14AWG | Drahtlänge: | Angepasst |
| Farbe: | Schwarz | IP -Bewertung: | IP67 |
| Pole-Art: | einpolig | Breakaway-Typ: | Nicht abtrünnig |
| Sicherungstypen: | BAF, DCM, FNM, FNQ, KTK | Produkttyp: | Inline-Sicherungshalter |
| Wasserdichtes Merkmal: | Ja | ||
| Hervorheben: | IP67 Waterproof Fuse Holder,600V In-line Fuse Holder,10x38mm Fuse Holder |
||
Produkt-Beschreibung
BUSSMANN HEB-AA HEB Series Single-Pole Non Breakaway IP67 Waterproof Supplemental 10x38mm 600V 30A In-line Fuse Holder
Water resistant, single-pole non-breakaway in-line fuse holders for 10x38mm midget fuses. Typical fuse types: BAF, DCM, FNM, FNQ and KTK.
Product Specifications
| Feature | Specification |
|---|---|
| Color | Yellow, Black |
| Rating Current of Fuse | 30A |
| Rating Voltage | 600V |
| Fuse Specification | 10x38mm |
| Main Housing | Bakelite |
| Waterproof Casing | Silicone |
| Wire Length | Customized |
| Feature | Waterproof |
| Application | Over-current Protection |
Product Images
Company Information
Frequently Asked Questions
Why Choose Us?
- Quality assurance: All products undergo rigorous testing before dispatch
- Competitive production capacity and fast shipping
- Manufacturer's price: Factory direct sale with competitive pricing
- Small order acceptable
Q1. What is your terms of packing?
A: Generally, we pack our goods in PE bag and brown carton.
Q2. What is your terms of payment?
A: T/T 50% deposit, and 50% balance before delivery.
Q3. What is your trade terms?
A: EXW, FOB, CIF, DDU, DDP, etc.
Q4. How about your delivery time?
A: Generally, it will take 3-7 days after receiving your advance payment. The specific delivery time depends on the items and the quantity of your order.
Möchten Sie mehr über dieses Produkt erfahren?

