|
Detailinformationen |
|||
| Modell Nr.: | TR-BINFH025 | Sicherungshalter Größe: | S |
|---|---|---|---|
| Material des Sicherungshalters: | Kunststoff Sicherungshalter | Sicherungsgröße des Einsatztyps: | Alle |
| Materialzusammensetzung: | PVC, PA, Messing | Flachsicherungstyp: | Maxi Standard Mini-Low-Profile |
| Aktuelle Bewertung: | 1A 2A 3A 4A 5A 7,5A 10A 15A 20A 25A 30A 35A 40A 50A 60A 70A 80A | Nennspannung: | 12 V bis 250 V |
| Kabellänge: | individuell angepasst | LED-Glühbirnen-Option: | mit LED-Leuchtmittel oder ohne LED-Leuchtmittel |
| Sicherungshaltertyp: | Im Einklang | Produktionskapazität: | 5000000/Monat |
| Maximaler Strom: | 30a | Höchstspannung: | 48VDC |
| Staubschutzdeckel: | Ja | ||
| Hervorheben: | 48VDC car blade fuse holder,30A inline fuse holder,anti-dust cover fuse holder |
||
Produkt-Beschreibung
30A 48VDC Car Blade Fuse Holder with Anti-Dust Cover
Professional inline blade fuse holder for automotive applications with anti-dust cover protection.
| Product Name: | Inline fuse holder |
| Material: | PVC, PA, Brass |
| Blade Fuse Type: | Maxi, Standard, Mini, Low Profile |
| Current Rating: | 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 7.5A, 10A, 15A, 20A, 25A, 30A, 35A, 40A, 50A, 60A, 70A, 80A |
| Voltage: | 12V-250V |
| Cable Length: | Customized |
| LED Indicator: | Available with or without LED bulb (illuminates when fuse is blown) |
Applications
Used to expand car power outlets and achieve non-destructive electrical connections. Simplifies troubleshooting for automotive systems. Essential for car owners installing accessories such as car alarms, GPS systems, dash cams, cell phone chargers, DVD players, satellite radio, and other electronic devices.
Product Advantages
- Professional wire harness manufacturer for automotive, home appliance, electronic, industrial control, and medical applications
- Accept OEM/ODM designs and custom specifications
- Certifications available: UL, VDE, CEA, CCC, CE, RoHS compliant
- Production facilities certified with TS16949/ISO2000 quality standards
- Strict quality control with 100% product testing before delivery
Möchten Sie mehr über dieses Produkt erfahren?







